iPhone / iPad’de VoiceOver Nasıl Kapatılır?

Apple, VoiceOver olan iOS kullanıcıları için bazı kullanışlı erişilebilirlik özellikleri sunar. VoiceOver özelliğini açmak, dokunduğunuz öğeyi yüksek sesle okuyacaktır; bu, görme engelli kullanıcılar için çok faydalı bir teknolojidir. Görme engeli olmayan kullanıcılar için, bu özelliği açarsanız ve iDevice cihazınızı okumayı bırakmazsa, kafa karıştırıcı olabilir. VoiceOver’ı iPhone’da nasıl kapatacağınızın birkaç yolunu burada bulabilirsiniz. 😎

Yöntem 1. Giriş Düğmesi Kısayolunu Kullanma

“VoiceOver kapalı” sözlerini duyana kadar Giriş düğmesine üç kez hızlıca dokunun. Bu çok hızlı yapılmalı. Üç tıklamaya atanmış birden fazla seçeneğiniz varsa, kapatmak istediğiniz seçeneği seçmeniz gerekir.

Yöntem 2. VoiceOver’ı Kapatmak için Siri’yi Kullanma

Siri tetiklenene kadar iDevice üzerindeki Ana Ekran düğmesini basılı tutun ve ardından “VoiceOver’ı Kapat” diyin.

Siri “Tamam, VoiceOver’ı kapattım” diyorsa, o zaman yaptınız. 👍

Yöntem 3. iTunes’ta VoiceOver’ı Kapatma

Evet, iTunes ile VoiceOver’ı da devre dışı bırakabilirsiniz. Doğrudan iPhone’daki konuşmayı kapatamazsanız, iTunes’u kullanmayı deneyin.

iDevice cihazınızı iTunes’a bağlayın ve Seçenekler bölümündeki Erişilebilirliği Konfigüre Et… seçeneğini tıklayın. Açılır Erişilebilirlik penceresinde, Görmek İçin Hiçbirini işaretleyin. Tamam’ı tıkladığınızda, iDevice cihazınızda VoiceOver’ın kapalı olduğunu göreceksiniz.

Yöntem 4. Ayarlar Uygulamasını Kullanarak VoiceOff’u Kapatma

Ayarlar uygulamasını kullanarak VoiceOver özelliğini devre dışı bırakma adımları. VoiceOver’ı zaten etkinleştirdiğinizde, iPhone’unuzu kullanabilirsiniz:

  • Bir öğeyi seçmek için bir kez dokunun
  • Seçilen öğeyi etkinleştirmek için iki kez hafifçe vurun
  • Kaydırmak için aşağıya kaydırın

VoiceOver’ı kapatmak için Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> VoiceOver’a gidip geçişi “kapalı” konuma getirebilirsiniz.

iphone'da seslendirmeyi kapat

Bu nedenle, iPhone’daki sesi kapatamazsanız, iDevice’da seçilen herhangi bir öğenin etrafında siyah VoiceOver ana hattını görene kadar bu farklı yöntemleri deneyin.

iOS 12 şuan kullanıma hazır, şimdi yeni harika özelliklerin tadını çıkarmak için iPhone / iPad’inizi en son iOS ile güncelleyebilirsiniz. Güncelleme sırasında beklenmeyen bir arıza olması durumunda, cihazınızı önceden yedeklemenizi öneririm. Cihazınızı yedeklemek için iTunes, iCloud veya Tenorshare iCareFone gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz. iCareFone daha esnek ve daha hızlı yedekleme seçenekleri sunar.

iphone'da seslendirmeyi kapat
Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: